Výzva na predvianočný online koncert

16.11.2020

Milí hudobníci a naši priaznivci,

dovoľujem si vás informovať o veľmi zaujímavej výzve: Rozhodli sme sa v našej základnej umeleckej škole zorganizovať koncert a znovu ponúknuť našim šikovným a snaživým žiakom priestor a možnosť prezentovať výsledky svojho úsilia a tvorivej práce na verejnosti. A aj napriek týmto náročným časom chceme ľuďom ponúknuť niečo zaujímavé a hodnotné, niečo, čo nechceme, aby zostalo uzavreté za dverami našich domovov napriek tomu, že sa nemôžeme stretnúť a zorganizovať koncert naživo a bezprostredne. Preto sme sa znovu rozhodli zorganizovať koncert prezentovaný online a nadviazať tak na úspech prvých dvoch koncertov prezentovaných na YouTube kanáli našej ZUŠ zrealizovaných ešte v druhom polroku minulého školského roka.

Milí muzikanti, ktorí nacvičujete a docvičujete prednesové skladby, neváhajte sa zapojiť do tejto výzvy: Nenechajte hudbu, ktorú hráte a svoje nadanie zatvorené za dverami vášho domova. Tešíme sa na vaše videá, o ktoré sa s nami podelíte na online koncerte už s nádychom predvianočnej atmosféry.

Účasť na koncerte je dobrovoľná, nie povinná. Budeme však radi, keď sa pridáte a spoločne priložíme ruku k dielu.

Posledný termín odoslania videonahrávok je stanovený na dátum

6. 12. 2020.

Kto sa ešte do online koncertu nezapojil, tu sú informácie, ako postupovať:

Online koncert je o tom, že ak zákonní zástupcovia našich žiakov súhlasia so zverejnením videa svojich detí na YouTube kanáli našej ZUŠ, natočia videonahrávky/videonahrávku hry svojich detí s nacvičenými dvoma alebo s jednou prednesovou skladbou. Kto používa gmail, môževideo alebo videá nahrať a uložiť na Google Disk (ak presahujú pamäťovú kapacitu 25 MB) a odoslať zdieľaný link na mail svojho učiteľa, aby si nahrávky mohol stiahnuť. Ďalšou možnosťou je uložiť videonahrávky na web ulozto.sk a svojmu učiteľovi odoslať link na stiahnutie nahrávok. Alebo video zdielať iným spôsobom, napr. cez sociálne siete. Prvé dve možnosti sú však lepšie.

Pre vás všetkých a najmä pre tých, ktorí ste u nás začali študovať prvý školský rok a aj pre starších žiakov každopádne dávam do pozornosti pre inšpiráciu naše YouTube kanály, na ktorých sú zverejnené aj naše doterajšie online koncerty a dosť ďalšej zaujímavej muziky:

You Tube kanál našej ZUŠ vo Voderadoch

https://www.youtube.com/channel/UCpVMiRz7jTO8bo00QJ5ziaA/videos 

Môj You Tube kanál: Janka Mikušová recorder

https://www.youtube.com/channel/UCGtSOGlrvwaZedCo06MkXXw/featured 

Prajem vám všetko dobré. Nech sa vám všetkým darí, nech ste zdraví. A prajem vám veľa dobrej hudby pre chvíle oddychu a pohody a chuť učiť sa v hudbe nové veci.

Janka Mikušová