Výživné hudobné zákusky pre všetkých (nielen pre hudobníkov)

02.04.2020

Milí kolegovia, žiaci a rodičia,

pripravila som pre vás výdatnú hostinu plnú pochúťok od výmyslu sveta. Táto hostina je neobyčajná v tom, že jej môžete byť účastní a vychutnávať si pripravené lahôdky z pohodlia svojho domova spolu so svojimi blízkymi alebo sami. Vstupenkou na túto hostinu je však smartfón, tablet alebo počítač s pripojením na internet a s dostatočnou zásobou dát na sťahovanie, reproduktory (hoci aj bluetooth) alebo audio prehrávač s USB pripojením, kvalitný audio-video prehrávač do smartfónov, tabletov a PC zariadení, veľkokapacitné USB, externý disk alebo kábel na prepojenie vyššie uvedených zariadení na TV, ak vám to bude viac vyhovovať takto. Skrátka, čo máte doma k dispozícii.

Každopádne, stoly sa už prehýbajú pod váhou veľkého množstva hudobných maškŕt plných vitamínov na posilnenie duševnej imunity, inšpiráciu, dobitie energie a pre psychohygienu. V týchto časoch tak veľmi potrebných. Hudba je radosť, tak jej dajte vo svojom živote priestor.

Pre násťročných a dospelých televíznych pohoďákov či filmových fajnšmekrov je tu ukryté aj bonus prekvapenie. Tak sa do tejto porcie audiovizuálnych pochúťok poriadne zahryznite a vychutnajte si ich naplno pekne v pohodlí svojho domova so šálkou dobého čaju, kávy, či iného vhodného tekutého osvieženia a s miskou plnou chutných a výživných maškŕt dobrých pre vaše zdravie.

Odložte si však niečo aj na neskôr, aby ste sa z toľkých dobrôt neprejedli. Je tu toho veľa na dlhé a dlhé hodiny pohody. A snáď vás, ktorí ste si v ZUŠ aktivitách dopriali prázdniny a hudbu, výtvarnú, či divadlo ste dočasne povesili na klinec, táto hostina inšpiruje a nakopne aj napriek tomu, že sa s vami ešte nemôžeme osobne stretávať a učiť vás ako donedávna. Aby ste napriek tomu znovu začali muzicírovať, tvoriť výtvarne a literárno-dramaticky a aj týmto spôsobom zahnali nudu ďaleko do kúta, či najlepšie poslali ju preč z vášho domu.

PS: A dajte nám o sebe vedieť, ako sa vám v tom darí a s čím potrebujete pomôcť. Sme tu pre vás aj v týchto časoch.

Janka Mikušová