Spomienky na tábor v krajine TÚBIRTA

03.09.2021

ZUŠ vo Voderadoch ožila na konci leta tajomným príbehom. Skupina talentovaných detí sa nečakane ocitla v krajine TÚBIRTA, kde sa nehýbe čas, kde je možné vidieť veci výnimočné a kde má každý priestor objaviť svoje neobyčajné schopnosti. Pokojnú atmosféru však narušila správa, že do krajiny prenikli bytosti bez talentu-NEZNÁMI. Nesnažili sa nájsť v sebe výnimočnosť, našli si ľahšiu cestu- lovili talentované deti. Chvíľu to trvalo, kým deti zistili, že sú NEZNÁMI pre nich nebezpeční. S pomocou indícií však začali postupne odhaľovať ich identitu a plánovať útek z TÚBIRTY cez PORTÁL, ktorý skrytý v tichu lesa čakal na svoje otvorenie. Až keď deti získali dostatok indícií a našetrili slušný obnos PEŇÕS, boli pripravené použiť všetky svoje talenty a schopnosti na cestu k PORTÁLU.

Podarilo sa deťom dostať k portálu? Unikli NEZNÁMYM? Dostali sa všetky bezpečne do novej krajiny, kde boli kráľovsky odmenené za svoju statočnosť a spoluprácu? Čo sa stalo z NEZNÁMYMI?

Skúste sa pozorne pozerať okolo seba....Možno na nich natrafíte. Budú sa zmätene pohybovať stále v rovnakom kruhu a snažiť sa získať niečo, čo im nepatrí. Ale výnimočné deti sa budú vždy hýbať dopredu. Lebo len to výnimočné v nás, naše talenty a schopnosti nám otvárajú portály, ktoré nás posúvajú ďalej.