Príďte si k nám dobiť baterky „Energia a radosť v ZUŠ“

26.12.2022

Ak by sa ma dnes niekto spýtal, ako by sa dala charakterizovať súčasná tvorba v literárno-dramatickom a tanečnom odbore, odpovedala by som stručne: "Energia a radosť!" Deti, ktoré navštevujú "dramaťák" a "tančiareň", nezaháľajú a púšťajú sa do nových projektov s nesmiernou energiou a radosťou. Veľmi usilovne chystáme nové projekty. Starší žiaci z literárno-dramatického odboru pripravujú dve divadelné predstavenia. Diváci sa tak môžu tešiť na Škaredé káčatko od Hansa Christiana Andersena. Druhým projektom bude naša autorská hra inšpirovaná dielom rakúskej spisovateľky Christine Nostlinger, držiteľky medzinárodných cien za literatúru pre deti a mládež. Hry budú mať silný aktuálny charakter.

Tento rok si pripomíname 150. výročie narodenia slovenskej významnej autorky Ľudmily Podjavorinskej. Jej básne a ich výklad, zároveň aj posolstvo, by sme chceli sprístupniť i súčasným deťom. Preto si mladší žiaci pripravujú poetické pásmo venované tejto autorke. Zaznejú krásne básne, nebude chýbať ani Žabiatko či báseň Do školy. Tak "vzdáme hold" slovenskej spisovateľke, ktorá zveršovala naše detstvo.

V decembri sa vo voderadskej zuške i tento rok tradične rozpúta kolotoč podujatí. Divákov potešíme pestrým predvianočným programom na Vianočnom koncerte, kde okrem tradičných hudobných čísiel uvidíte i žiakov tanečného odboru. Tento rok sa tešíme mimoriadnemu záujmu žiakov o tanečný štýl hip - hop. Preto sme do programu zaradili i naše hip-hop tanečné kreácie, ktoré sa nesú v pohodovom vianočnom duchu. Nebude chýbať ani čert, či anjel a samozrejme, krásne výtvarné práce od našich talentovaných výtvarníkov. Záver kalendárneho roka bude v našej zuške mimoriadne plodný, preto neváhajte a príďte si k nám dobiť baterky. :)

Mgr. art Barbora Bazsová