PABOSEN (Barborka Bazsová)

13.05.2020

Ahojte moji milí žiaci.

Tento týždeň k nám prišli traja zmrznutí, Pankrác, Servác a Bonifác priniesli nám zmrzlinu kakaovú, malinovú a orieškovú, trochu zašušťali lístím na stromoch a donútili nás vytiahnuť jesennú bundu zo skrine. Zmena počasia nás mnohých prinútila zostať v teple domova, ale ani sa nenazdáme a naši milí zmrznutí, ako prišli, tak aj odídu. A my sa znova môžeme tešiť zo slniečka. Pravdaže musím vám však napísať, akú myšlienku mi títo traja bratia vnukli, kým odišli. Je to veľmi dobrý nápad.

Pankrác rád fotí. Servác sa rád prezlieka a Boni je hlavička a rád všetkému dáva hlavu a pätu. Vnukli mi myšlienku fantazijnej fotografie plnej pohybu, príbehu, srdca a kreativity. Tento projekt som nazvala PABOSEN fotky (inšpirované menami našich zmrznutých).

PABOSEN fotky sú fotené z vrchu. Zo stoličky, z rebríka dostane fotka tú pravú tvár. Budete potrebovať dobrovoľníka, ktorý sa nebojí výšok a rád vás odfotí. Vy urobíte všetko ostatné. Naaranžujete na danom pľaci rekvizity. Môžete použiť i kriedy a kresliť na chodník. Bude to zábava.

Fotky by mali odzrkadľovať vás, vašu osobu, ktorá sníva. Sníva sen napríklad o povolaní(kozmonaut, baletka, cirkusant, lekár, klavirista atď). Sníva sen o zážitku, o čarovnom svete, o rozprávkovej postave, o krajine, ktorú chce navštíviť, o fotke pre niekoho pre radosť a podobne. Určite budete mať viac nápadov. Dajte si čas a už teraz sa teším na váš sen. PABOSEN fotka bude jedinečná pamiatka na toto obdobie. Tak do toho ✊🎭📷

Posielam vám i fotografie na inšpiráciu.

Fotečky posielajte na mail bbazsova@hotmail.com

Vaša pani učiteľka Barborka