Naše deti žiarili

07.12.2017

Vo štvrtok 7. decembra 2018 zažili žiaci našej umeleckej školy neobyčajný večer. Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave usporiadala podujatie s názvom Príbehy decembrových ohňov. Tradičná podvečerná udalosť pre fajnšmekrov literatúry predstavuje soirée plné kvalitného literárneho umenia podfarbeného skvelou hudbou v podobe profesionálnych hudobníkov. Tento rok však umelecký podvečer bol spestrený niečím úplne neočakávaným. Vďaka spolupráci s voderadským rodákom Ladislavom Hannikerom naše deti dostali príležitosť vystúpiť pred skvelým publikom v Trnave, čo naozaj nie je úplne bežné. V rámci poetického večera, ktorý bol pod taktovkou Evy Jarábkovej a Ladislava Hannikra, vystúpili deti z inštrumentálneho súboru ZUŠ vo Voderadoch. Žiakov, zoskupených v inštrumentálnom súbore, už niekoľko rokov vedie pán učiteľ Csaba Köböl. Zmysluplná a systematická práca so súborom sa aj vďaka takýmto podujatiam dostáva na stále vyššiu úroveň.

Pán učiteľ si v priebehu posledných týždňov nacvičil s deťmi populárnu skladbu Hej sokoly, ktorú na podujatí ako "zlatý klinec programu" spolu s deťmi jedinečným spôsobom zaspieval pán Ladislav Hanniker. Záver poetického pásma zavŕšili opäť deti zo súboru pána učiteľa Csabu Köböla, ktoré spolu z deťmi z literárno-dramatického odboru zaspievali niekoľko vianočných melódií.

Na záver by som rád poďakoval za možnosť prezentovať prácu pedagógov našej školy aj za hranicami obce, a v neposlednom rade chcem oceniť skvelý prístup rodičov, ktorí nám pri realizácii pomáhali. V predvianočnom čase bývame o čosi citlivejší, máme k sebe bližšie, a ja som o to šťastnejší, že práve v tomto čase zúročujú naše talentované deti svoje celoročné úsilie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            .