Knihomoľáci (Barborka Bazsová)

07.05.2020

Milí žiaci LDO. Máme tu nový týždeň a s ním prichádzajú i nové výzvy, či úlohy. Samozrejme dobrovoľné. Ale určite sa budeme tešiť, ak sa s chuťou zapojíte. Obohatíte nie len seba, ale možno svojou kreativitou nakazíte i ostatných. A takúto "chorôbku" je zdravé raz za čas chytiť. Veď v karanténe je nuda, tak ju zažeňme.

Knihomoľáci

Je vyzýva ku kreatívnemu a zábavnému využitiu voľného času.

Prečítajte si v rámci svojho voľného času ľubovolnú knihu a natočte k nej video recenziu. Môžete knihu, opísať, odporučiť, či s kritizovať.

Pestrím myšlienkam a nápadom sa medze nekladú. Vy malí čitatelia sa môžete prezliecť za svoju obľúbenú knižnú postavu, prípadne aj prečítať úryvok z príbehu, ktorý vás zaujal. Dôležité je však porozprávať niečo o knižke, aby ste ju priblížili ostatným. Poprípade môžete okomentovať a ukázať ilustrácie.

Práca by mala byť výlučne v réžii vás deti a teda samostatná, aby si vaši rodičia na chvíľu vydýchli a stihli si kávu nie len uvariť, ale pre zmenu aj vypiť. ( Milí rodičia, v prípade menších detí si do jednej ruky zoberte mobil so stlačeným nahrávam a do druhej si dajte pohárik s kávou.)

Najlepšie videá uverejníme a prostredníctvom odporúčania knižiek pomôžeme ďalším malým čitateľom objaviť nové príbehy.

Videá posielajte na mail bbazsova@hotmail.com

Tešíme sa na vaše videá!