Keramický ateliér - NOVÉ PRAVIDLÁ

12.10.2020

Vážení rodičia, od utorka 13. októbra 2020 bude vyučovanie v keramickom ateliéri realizované podľa nových pravidiel a nového, nami stanoveného, rozvrhu hodín. Keramický ateliér je súčasťou výtvarného odboru, ktorý je charakterizovaný ako skupinové vyučovanie. Nateraz žiaľbohu ministerstvo plošne zatvára všetky skupinové odbory a nerozlišuje, či ide o špeciálne rozšírené vyučovanie. My ako ZUŠ musíme príkaz ministra rešpektovať a preto sme celý výtvarný odbor nateraz uzatvorili.

Keďže však individuálne vyučovanie v ZUŠ je stále možné realizovať, momentálne chystáme pre žiakov navštevujúcich "keramický ateliér" nový individuálny rozvrh, ktorý zamedzí stretávaniu sa žiakov rôznych vekových kategórii, pričom sa v triede stretne učiteľ len s jedným žiakom, a tak sa vyučovanie v ateliéri stane individuálne. Žiaci si nebudú môcť zadeliť hodinu podľa vlastných priorít, ale budú musieť akceptovať nami stanovený deň a čas. Medzi žiakmi budú vytvorené prestávky, počas ktorých sa žiaci budú striedať. Učiteľ si bude preberať žiaka pri vchode do budovy ZUŠ. Takýto spôsob výučby je jediné možné riešenie, ktoré je kompromisom s cieľom spĺňať všetky nariadenia.

Podľa nových pravidiel začneme fungovať už od zajtrajška. Rozpis žiakov zverejníme už čoskoro prostredníctvom aplikácie EduPage.

Ďakujeme za porozumenie Michal Matejčík