Hrnčiarsky projekt: KERAVID-3D  (Michal Kušík)

20.04.2020
Ahojte hrnčiari!

Prichádza pre vás nový hrnčiarsky projekt KERAVID-3D

Tento projekt súvisí s hlinou, ktorú ste obdržali minulý týždeň v piatok v našej ZUŠke. Pod logom KERAVID-3D budem zverejňovať témy, na základe ktorých budete doma s hlinou pracovať. Hliny nemáte veľa, tak vás prosím, aby ste ňou šetrili. Starajte sa o hlinu tak ako je napísané na lístku, ktorý ste dostali spolu s hlinou.

K práci s hlinou si ako prvý treba vyrobiť šliker. Pre tých čo nebodaj zabudli čo to je, ide o hlinené lepidlo, s ktorým budete spájať všetky súčiastky vašich diel dokopy. V prílohe dolu si stiahnite komixový návod, ako si doma pripraviť šliker.

Tiež si stiahnite prvú tému projektu KERAVID-3D. Budete modelovať malé hlinené sošky, ktoré budú znázorňovať pidižvícke vírusy tak ako si ich predstavujete. Môžete ich vymodelovať viac druhov, závisí to len od vašej fantázie. Svoje dokončené diela zakryte papierovým obrúskom, aby pomaly schli, ináč vám môžu popraskať. Odporúčam vám, aby ste neminuli na vírusy viac ako polovicu množstva hliny, ktoré máte. Druhú polovicu použijete na ďalšiu tému, ktorá príde neskôr (o týždeň) a bude zverejnená znovu pod logom KERAVID-3D.

Stiahnuté dokumenty (komix) "Ako pripraviť šliker" ako aj prvú tému si môžete vytlačiť, vyfarbiť a vložiť do svojich "Dizajnérskych denníkov". Tak budete mať poriadok vo veciach hrnčiarskych.

Keď miniete hlinu aj na ďalšiu tému, dohodneme sa, kedy si prídete po ďalšiu.

Ale POZOR!

Ďalšiu hlinu dostane len ten, kto odovzdá dokumentáciu svojich vymodelovaných prác. Stačí odfotiť svoje veci mobilom a poslať na e-mail  dizajnersky.dennik@gmail.com

Pri rozdávaní novej hliny prinesiete opatrne aj svoje vymodelované uschnuté dielka aby som ich mohol v škole vypáliť :-)

Pozdravuje vás váš učiteľ

Michal Kušík