Absolventský klavírny večer

11.06.2019

V umeleckej škole sa v druhý júnový týždeň odohráva takzvaný "veľký týždeň", počas ktorého zažívame každý deň ďalší a ďalší umelecký zážitok. Po pondelňajšom skvelom divadelnom predstavení sme boli v utorok svedkami jedinečnej udalosti. Na pódiu v sále ZUŠ vo Voderadoch sa po prvýkrát odohral monotematický absolventský koncert. Monotematický bol preto, lebo na pódiových doskách sa predstavili dve skvelé klaviristky. Nina Ivančíková a Anna Haršányová si pre poslucháčov prichystali samostatné polorecitály. Program oboch bol zostavený z diel známych klasikov ako aj z populárnych a obľúbených filmových soundtrackov.

Dievčatá predviedli neobyčajný výkon. Prezentovali sa množstvom skladieb, ktoré odhalili ich umeleckú všestrannosť a zručnosť. Výkony neboli len prezentáciou technických zručností, ale boli skutočným umeleckým zážitkom. Nakrátko, keď poslucháč privrel oči, zaiste zapochyboval, či je na koncerte žiačok zuš. Výkony boli nadštandardné.

Atmosféra celého podujatia bola jedinečná, komorná a zároveň plná emócií. Nielen ja ako pedagóg som chvíľami strácal slová, no i v očiach viacerých bolo vidieť slzy šťastia. To sú emócie a zážitky, ktoré nielenže sa nedajú uchopiť, ale ani opakovať. Pre mňa a určite pre viacerých to bol večer, ktorý zostane v pamäti na celý život.